Mēs esam lai Jūs informētu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

"Metrum" pārsūdzējis konkursa par Latvijas-Krievijas robežas uzmērīšanu nolikumu 05.05.2011

Sviitra

 SIA "Metrum" pārsūdzējis Valsts Zemes dienesta izsludinātā konkursa "Latvijas Republikas un Krievijas Federācijas robežas demarkācijas nodrošināšanai nepieciešamie zemes kadastrālās uzmērīšanas pakalpojumi" nolikumu. Sūdzības izskatīšanas termiņš - līdz 30. maijam. Paša konkursa beigu datums ir 10. maijs (kas tika pārcelts no sākotnēji noteiktā 26. aprīļa). 

Piedāvājam iepazīties ar konkursa nolikumu, nolikuma grozījumiem, kā arī uzdotajiem jautājumiem un VZD sniegtajām atbildēm par nolikumu. 

Konkursa nolikums

Nolikuma grozījumi

VZD atbildes uz jautājumiem

Komentāri:
 
loliks
05.05.2011
18:43
Vai tiešām Metrum nevar kvalificēties konkursam, ka jāpārsūdz?
 
abc
13.05.2011
13:46
Metrum menedžments ir tik dīvains, ka reizēm tiešām jābrīnās kā viņi vēl spēj eksistēt - kad jādara darbs, tad visādas problēmas, bet kad jāsūdzās, tad vienmēr pirmie!
 
def
16.05.2011
09:55
Jāsūdzas iepriekš, lai pēc tam nebūtu problēmas!
 
ņigers
17.05.2011
10:58
"Metrum" cenšas nostiprināties Āfrikas tirgū

Jau divus gadus mērniecības, teritorijas plānošanas un fotogrammetrijas uzņēmums SIA "Metrum" laužas iekšā perspektīvajā Āfrikas tirgū, mēģinot nodibināt biznesa attiecības un iegūt miljoniem vērtus līgumus, raksta žurnāls "Lietišķā Diena".

"Pirmo gadu tu brauc pie viņiem, otro - viņi pie tevis," stāsta "Metrum" valdes loceklis Māris Krievs, uzsverot, ka Āfrikā potenciālajam sadarbības partnerim no sākuma tevi ir jāiepazīst, un tikai tad viņi būs gatavi darījumam. "Parastais piegājiens tur nestrādā, un mēs esam iztērējuši ļoti daudz naudas un ļoti daudz līdzekļu, lai veidotu šīs attiecības," akcentē "Metrum" īpašnieka SIA "Latio" vadītājs Edgars Šīns.

Pēc pacietīga divu gadu darba "Metrum" daudzās valstīs tuvojas darījumu slēgšanai. Viens no iemesliem, kāpēc ar taustāmiem rezultātiem sokas gausi, ir fakts, ka "Metrum" ir uzlicis diezgan augstu ieejas slieksni naudas izteiksmē. "Mūs neinteresē mazi kontrakti, jo pārvākties turp un mobilizēt tur savu darbību - tad mums tas vienkārši neatmaksājas," skaidro Šīns, piebilstot, ka iecerēts "nomakšķerēt lielāku zivi".

Tiesa gan, ne vienmēr vienošanās par līguma slēgšanu rezultējas ar darījumu. "Jau bijām sagatavojuši kontraktu parakstīšanai, tā summa - iespaidīga: mums paredzētais avanss bija 16 miljoni dolāru milzīgas valsts kartēšanai. Kad aizbraucām parakstīt līgumu, mums paziņoja, ka ministrijas ierēdnis, kas par naudu atbildīgs, to ir paņēmis sev," atceras Šīns. Ierēdnis atvainojies prezidentam un pateicis, ka viņš kā karojošs ģenerālis ir pelnījis cienīgu pensiju un palūdzis, lai viņu atbrīvo no atbildības. Tā arī noticis, un ģenerālis nu vada laimīgas vecumdienas. "Ko mēs? Mums jāsāk viss no gala. Gaidām kārtējo iespēju, kad budžetā būs nauda. Tā bija laba mācība," smejas "Latio" vadītājs.

Lielākā interese uzņēmumam ir par valstīm, kas atrodas tā sauktajā Āfrikas ragā - Etiopiju, Keniju, Ugandu -, jo šīs teritorijas ir ģeogrāfiski tuvāk un tur ir vieglāk aizlidot.

Pasūtītāju lokā ir arī privātpersonas, taču visvairāk - valstis. "Āfrika ir ļoti pateicīgs tirgus tādā ziņā, ka ir vieglāk sasniedzams nekā Dienvidamerika vai Dienvidaustrumāzija, un tā ir laba iespēja to tehniku, ko ziemā Latvijā nevar izmantot, likt lietā Āfrikā," norāda Šīns, skaidrojot, kāpēc uzņēmums šajā virzienā naudu pacietīgi tērē jau divus gadus. Teritorijas plašumi un fakts, ka nav kartogrāfiskā materiāla, liek ar to strādāt un cerēt uz rezultātiem.

"Ziniet, kas ir jocīgi ar Āfriku? Āfrikā vajag visu!" smejas "Latio" vadītājs un uzsver, ka tās valstu ekonomikas ir pilnīgi citādi pozicionētas, ar milzīgu skaitu iedzīvotāju, kas pamazām kļūst turīgāki. Viņaprāt, tuvāko desmit gadu laikā Latvijai Āfrika būs ļoti nozīmīgs tirgus, tāpēc atzinīgi vērtējams arī Ārlietu ministrijas rīkotais forums "Āfrikas platforma", kura mērķis ir iepazīstināt ar potenciālajām biznesa iespējām.
 
Jauki
17.05.2011
16:00
Par to varam tikai priecāties!
 
..........
19.05.2011
16:58
Būtu labāk šīns to naudu ko iegulda metrumā pats sev paņēmis, būtu lielāks labums
 
AHA
19.05.2011
19:08
Tas tā kaut kā utopiski... Bet var jau būt, ka tikai no šodienas skatpunkta. Varbūt rīt būs vinnētāji.
 
hihi
20.05.2011
19:58
nolaupīs šīnu somālijas pirāti, dabūs izpirkuma maksās visu latio atdot :D
baltie āfrikā, melnajiem labs ķēriens ;)
 
Nigēra, Mali, Nigērija, Mauritānija...
23.05.2011
23:50
Ņemot vērā, ka Āfrikas valstīs valda bads un cilvēki dara un ēd jebko, lai izdzīvotu... :D
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2019. gada janvāris Arrow_right
P O T C P S S
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
Šodiena 2019. gada 22. janvāris

Vārda diena:

Austris
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.