Labs nāk ar gaidīšanu, silts ar sildīšanu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

TomTom pārdevis lietotāju braukšanas datus Holandes policijai 02.05.2011

Sviitra

Navigācijas ierīču ražotājs TomTom atvainojies par to, ka pārdevis datus par savu klientu braukšanas paradumiem Nīderlandes policijai, lai tā varētu labāk izķert ātruma pārkāpējus. TomTom bija pārdevis dažādus navigācijas ierīču automašīnās savāktos datus (piemēram, braukšanas ātruma vēsturi) gan vietējām, gan reģionālajām Nīderlandes pašvaldībām, lai policija, balstoties uz šiem datiem, varētu izvietot efektīvus "ātruma slazdus". Nīderlandes prese ziņo, ka uz šādu soli TomTom pamudinājusi tirgus tendence, ka arvien vairāk mobilajos viedtelefonos parādās GPS navigācijas iespēja, līdz ar to samazinās tradicionālo TomTom produktu noiets un tāpēc jāmeklē alternatīvas peļņas iespējas. Oriģinālziņa

Komentāri:
 
lielais brālis
02.05.2011
15:28
Nepaies ne laiks kad arī māte gōgle pārdos datus policijai kur braucam kur esam:)
 
mazais brālis
02.05.2011
16:12
"pārdevis ... automašīnās savāktos datus" - nav skaidras divas lietas 1.Ja auto navigācijas ierīce uzkrāj datus, kad tos nozog TomToms - servisā?, 2.Ja ierīce darbojas online režīmā - kurus navigatorus nedrīkst pirkt?
 
02.05.2011
17:01
Pamazām visi tiekam novēroti un izsekoti. :) Nekur neliksies. Gan jau tirgū parādīsies programmiņas, kas šos izsekošanas datus piedāvās sagrozīt.
 
mazajam brālim
02.05.2011
23:12
katrs tom tom lietotājs var piekrist vai nepiekrist apmainīties ar datiem, pēc tam kad esi piespraudis tom tomu pie datora. Ja esi piekritis, tad "sorry". Online režīmā neviens navigators bez sim kartes nedarbojas, nav jau datu nosūtīšanas iespēju.
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2019. gada janvāris Arrow_right
P O T C P S S
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
Šodiena 2019. gada 22. janvāris

Vārda diena:

Austris
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.