Labs nāk ar gaidīšanu, silts ar sildīšanu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

LĢIA sagatavojusi noteikumu projektu par ģeodēziskās atskaites sistēmu 14.04.2011

Sviitra

 Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra sagatavojusi noteikumu projektu „Ģeodēziskās atskaites sistēmas izveides, izmantošanas un uzturēšanas, Latvijas 1992. gada ģeodēziskās koordinātu sistēmas, Baltijas 1977. gada normālo augstumu sistēmas un 1993. gada topogrāfisko karšu sistēmas parametri un piemērošanas kārtība”. Projekts tiks virzīts tālāk ar apspriešanu starpinstitūciju saskaņošanas sanāksmē. 

Noteikumu projekts

Pielikums1

Pielikums2

Pielikums3

Anotācija

Izziņa par iebildumiem

Komentāri:
 
14.04.2011
19:35
ļoti labi beidzot šis principā galvenais jautājums mērniecībā tiks sakārtots. Nebūs vairs ''pareizās'' Jūrmalas, Ogres, Cēsu, Jelgavas poligonometrijas. nāksies vien pašām pašvaldībām uzņemties atbildību par PP atbilstību LKS-92tm
 
Atis
15.04.2011
14:09
Problēma ar esošo nosaukumu un saturu tik un tā netiek atrisināta. Noteikumu projektā ir liela jaukšanās starp terminiem ĢEODĒZISKĀ ATSKAITES SISTĒMA, PLAKNES KOORDINĀTU SISTĒMA, ĢEODĒZISKĀ KOORDINĀTU SISTĒMA. Atmetot definīcijā kādu tīkla klasi vai nosaukumu nekas dabā nemainās, nesakārtojās. Turklāt šajā projektā ir sajauktas lietas pašos pamatos - ja iestādei nepieciešams ATRAST pamatojumu savai darbībai un budžeta izlietojumam - vai tiešām mērniekiem un ģeodēzijas nozarei kopumā Latvijā tik svarīgi MK noteikumi ir tā īstā vieta? Turklāt tur pat ir sajauktas pamat lietas - SISTĒMA, PUNKTS, TĪKLS, STACIJA, KOORDINĀTAS... UZDOD IZVEIDOT UN UZTURĒT TO, KAS NAV NEPIECIEŠAMS. var jau izdot arī MK noteikumus, nosaucot ZAĶI par KAĶI tomēr dabā tas neko nesakārtos!
 
ribo
17.04.2011
21:20
Kādam arī būs darbs piesaistīt vietējo tīklu - valsts tīklam!
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Sviitra_b
Arrow_left 2019. gada septembris Arrow_right
P O T C P S S
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456
Šodiena 2019. gada 16. septembris

Vārda diena:

Dārgs, Asja, Asnate, Dāgs
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.