Mēs esam lai Jūs informētu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

Neparasti garš LMB valdes sēdē izskatīto jautājumu saraksts 07.04.2011

Sviitra

Šodien notika kārtējā Latvijas Mērnieku Biedrības valdes sēde.

Sēdes sākumā valde iepazinās ar jauniegūto Mērniecības muzeja eksponātu - "Hildebrand" mērniecības instrumentu.

Sēdēs gaitā tika aktualizēta mērnieku ētikas kodeksa jautājums. Nolemts uz nākošo valdes sēdi aktualizēt savulaik jau iztulkotās CLGE (The Council of European Geodetic Surveyors) mērnieka ētikas kodeksa redakciju. Sagatavotais dokuments tiks nosūtīts LMB biedriem ar mērķi to apstiprināt biedrības kārtējā kopsapulcē.

Darba grupas pārstāvji informēja par MK noteikumu izstrādes gaitu. Zemes ierīcības projekta izstrādes noteikumu apstiprināšana Saeimā aizkavējusies saistībā ar svarīgāku jautājumu izskatīšanu - valsts budžeta grozījumu apstiprināšanu. Noteikumu projekti „Augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas centrālās datubāzes noteikumi” un "Par augstas detalizācijas topogrāfisko informāciju" pašlaik tiek gatavoti Valsts zemes dienestā. Pēdējā darba grupas sēde notika 16.martā, jaunākas informācijas no VZD nav.

Jānis Klīve informēja par sarunām ar VZD ģenerāldirektori par iespējamo pakalpojumu izcenojumu izmaiņām attiecībā uz kadastra informācijas izsniegšanu un apkalpošanas termiņu būtisku samazinājumu. Problēma ir tāda, ka saistībā ar kadastra informācijas neadekvāto cenu, tā netiek pilnvērtīgi izmantota topogrāfiskajos plānos. Ir sagatavota vēstule VZD, kurā LMB aicina uz tikšanos par šo tēmu.

Baiba Ziemele informēja, ka veiksmīgi noorganizēti semināri par zemes ierīcības projektu izstrādi. Šīs nedēļas semināra apmeklējums ir bijis optimāls - 7 dalībnieki, pārsvarā praktizējošie mērnieki.

Jānis Klīve informēja par jaunas biedrības mājas lapas izstrādes piedāvājumiem. Ir atrasts speciālists, kas izstrādās modernu mājas lapu gan biedrībai, gan sertificēšanas centram. Valde akceptēja šīs sadarbības uzsākšanu.

Jānis Klīve ziņoja par Baltijas mērnieku biedrību forumu marta sākumā Pērnavā. Informācija par forumu publicēta portālā. Viens no atbalstāmiem priekšlikumiem ir ikgadējo biedru kopsapulci rīkot reizi gadā - ziemā, noteiktā nedēļas nogalē (pārņemot igauņu pozitīvo pieredzi). Tādejādi mērnieks jau gadu iepriekš var ieplānot šo pasākumu. Konkrētu priekšlikumu ar visām piedāvājuma priekšrocībām valde sagatavos uz nākošo kopsapulci.

Arī šogad biedrība plāno rīkot mērnieku vasaras sporta spēles. Ivars Nudiens apņēmās sadarbībā ar mernieks.lv veikt mērnieku aptauju par sporta spēļu potenciālajiem dalībniekiem.

Viena no Rīgas vidusskolām uzaicinājusi biedrību profesiju popularizēšanas dienās pastāstīt par mērnieka profesiju. Valde atbalstīja šo skolas iniciatīvu un deleģēja divus no valdes locekļiem prezentēt mērniekus un biedrību jaunajai paaudzei.

Valde apsprieda Latvijas Kartogrāfu un Ģeodēzistu asociācijas piedāvājumu veidot Mērnieku kompetences reģistru, ko tā prezentēja Tieslietu ministrijai. Galvenā reģistra ideja ir radīt mērniecības uzņēmumu reģistru, kurā būtu reģistrēti uzņēmumi, kas spēj garantēt noteikta apjoma pasūtījumu kvalitatīvu izpildi. Valde uzskata, ka tas ir diskutabls jautājums un nav lietderīgi veidot vēl vienu reģistru, kas radīs mērniekiem jaunas izmaksas. Papildus informāciju par uzņēmumiem ir iespējams pievienot Sertifikācijas institūciju Sertificēto personu sarakstam. Pārrunas ar LR TM un LKĢA vēl turpināsies.

Nākošā LMB valdes sēde paredzēta 5.maijā.

Autors: Kaspars Kojalovičs

Komentāri:
 
Aivars
07.04.2011
22:46
Ētikas kodeks manupŗāt būtu jāparaksta saņemot sertifikātu.
 
08.04.2011
09:49
Tāda doma ir. Jautājums cik tas būs brīvprātīgs un saistošs.
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Sviitra_b
Arrow_left 2019. gada novembris Arrow_right
P O T C P S S
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
Šodiena 2019. gada 21. novembris

Vārda diena:

Andis, Zeltīte
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.