Labs nāk ar gaidīšanu, silts ar sildīšanu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

Iespēja uzdot jautājumus VZD ģenerāldirektorei 13.01.2011

Sviitra

Portālā Mernieks.lv drīzumā paredzēta intervija ar Valsts Zemes dienesta ģenerāldirektori Elitu Baklāni-Ansbergu. Ņemot vērā pēdējā laika aktualitātes, aicinām arī portāla lasītājus - mērniekus - iesūtīt sevi interesējošos jautājumus, uz kuriem vēlētos dzirdēt VZD vadības atbildes. E-pasta adrese jautājumu iesūtīšanai - ikars.kublins@mernieks.lv. Jautājumus gaidām līdz nākamās nedēļas beigām (23. janvārim).

Komentāri:
 
Jancis
13.01.2011
22:32
Nu lūk, tagad visiem ir iespēja pajautāt. Jautājums, vai būs atbildes arī uz neērtajiem jautājumiem? Viena no iespējām to uzzināt un nedublēt jautājumus, būtu publiskot vadībai uzdodamos jautājumus šīs ziņas komentāros. Ideālā gadījumā mēs varētu saņemt arī publiskas un rakstiskas atbildes.
 
juhuu!!!!
13.01.2011
23:49
Sāksim ar to, ka noskaidrosim kā tad īsti ir - vai VZD saskaņoja (nevis iepazīstināja!!!!) cenrāža izmaiņas ar sabiedriskajām organizācijām - jā vai nē!? Tā kā sagaidāma atbilde ir nē!:), tad jautājums vai tas nebūtu bijis jādara (vismaz ētisku apsvērumu pēc)?
 
111
14.01.2011
11:01
Situācija ja firma izgatavo topogrāfiju un pēc mēneša izpildmērijumu tai pašai teritorijai tad kadēļ 2X japasuta un jasaskano kadastra dati???
 
lmb biedrs
14.01.2011
11:59
cik es atceros liidz shim dati bija deriigi, kaadu laiku, laikam 3 meneshi, pats esmu divus darbus uz viena pasuutijuma datiem skanjojis, tas varbuut tagad ir atcelts?
 
lmb biedram
14.01.2011
14:21
vismaz Rīgā tas neiet cauri. Ja vienu darbu ar kadastra failu esi nodevis kā gatavu, tad kaut vai nākamajā dienā citam darba paveidam tajā pašā vietā kadastrs jāprasa atkal. Arī, ja mēs esam mērijuši robežas un tagad taisam topogrāfiju, jāprasa kadastra fails - absurds!
Baklāne varētu pakomentēt.
 
14.01.2011
15:04
Kadastra faila prasīšana gan nav nekāds absurds (pat ja pats pirms nedēļas esi kadstrāli uzmērījis zemes vienību).
Absurds ir tanī faktā, ka par to tiek iekasēta smuka naudiņa!
Jautājums VZD Ģenerāldirektoram:
Kad beidzot tiks samazināta vai vispār atcelta "pārlūka" abonešanas maksa (vismaz mērniekiem)!
 
Jautājums Nr.1
14.01.2011
17:49
Vai VZD, izstrādājot grozījumus pakalpojumu cenrādī, šīs izmaiņas ir jāsaskaņo ar sabiedriskajām organizācijā? Ja ir jāskaņo, tad ar kurām organizācijām tas tika darīts? Vai LMB un LKĢA deva saskaņojumu apstiprinātajam cenrādim?
 
lmb biedrs
14.01.2011
18:00
man gan bija, taa ka septembrii pasuutijaam topenei kadastru, un novembrii jau piemeriijaam jauno optiku, kas bija jau ierakta, un man ljaava izmantot to pashu kadastru, jaunu nesuutiiju, tikai par vel vienu paarbaudi samaksaaju, taa kaa pie mums VZD ir labaaks nekaa Rigaa :) it kaa.....
 
lāsteka
14.01.2011
18:36
tātad tas jautājums: pasūtot konkrētam zemes īpašumam un to pierobežnieku arhīva datus no vzd, ja arhīva jaunkundzes neizpilda visu uzdoto uzdevumu un sniedz man tikai daļējus datus vai man pēc tam pērsonīgi ejot pēc pārējiem trūkstošajiem papīriem uz arhīvu ir jāmaksā atkal??? un jā tā gadās bieži.
 
punkts
14.01.2011
21:27
VZD izsniedzot kadastra info no KK nedod vairs RP numurus - pamatojums - tā neesot viņu (???) informācija. Bet vai robežlīnija ar RP rimbuli ir? To taču arī iedeva mērnieks..., tāpat nodeva arī info par RP numuru. Ākis jau laikam tomēr ir tur, ka tad Tev jāiet uz arhīvu skatīties plānu un atkal var prasīt naudu. Nu pieliec klāt latu un dod man tos numurus, jo tas sanāks lētāk kā doties uz arhīvu...
Tādu absurdu idiotismu jau var izdomāt tikai VZD, jo kaut arī VZD arhīvs ir pakļauts vispārējam arhīvam, tikai VZD ir jāmaksā par darbu lasītavā, nevienā citā arhīvā tā nav...
 
14.01.2011
23:44
Jā, par kadastra informāciju maksājam vairāk, saņemam mazāk. Tā nu tas pieņemts pie mums - banānu zemē!
Starp citu, kur tas ir rakstīts - kādus telpiskos datus var seņemt mērnieks kadastrālās uzmērīšanas vajadzībām.

 
Artūram un punktam
15.01.2011
08:10
Lūdzu noformulējiet precīzi jautājumu ģenerāldirektorei.
 
Jautājums Nr.2
15.01.2011
08:20
ATSEVIŠĶĀS VZD reģionālajās nodaļās tiek rakstīti atteikumi KU lietām par nebūtiskiem pārkāpumiem (trūkumiem). Piemēram, paraksta atšifrējumam aizmirsts datums, nav numurēta viena lapa lietā, gramatiska kļūda, utt. Trūkumus mērnieks var novērt pāris minūtēs uz vietas VZD nodaļā. Jautājums, vai tā ir atsevišķu darbinieku pašiniciatīva vai uzstādījums pelnīt naudu par atkārtotu lietas izskatīšanu?
 
15.01.2011
12:13
Ja ir tā, kā raksta "punkts", rodas jautājumi Baklānes kundzei:
1)kas kadastra informācijas sistēmā ir VZD informācija, kas mērnieku informācija? Kā to var nodalīt? Un kur tas ir rakstīts un noteikts?
2)Vai iesniedzot VZD failu ar KU datiem, mērniekam ir jānorāda robežpunktu nummuri? 182 noteikumu 232.4 punkts nenosaka līmeni, kādā jānorāda robežpunktu nummuri. Savukārt šo noteikumu 232.3 punkts ir interpretējams pēc vajadzības. Ja VZD uzskata, ka nav nepieciešams uzkrāt informāciju par robežpunktu nummuriem (piekrītu, jo NAV iespējams saglabāt numuru unikalitāti), tad varbūt ir iespējams no VZD puses neprasīt mērniekiem saglabāt iepriekš uzmērīto punktu numurus.
 
Nr.3
16.01.2011
09:13
2011. gadā, līdzīgi kā 2010. gadā visticamāk turpināsies samazināties mērniecības tirgus apjomi, līdz ar to VZD ieņēmumi. Valsts budžetu turpinās konsolidēt. Kad ir gaidāms nākamais VZD sniedzamo pakalpojumu sadārdzinājums?
 
222
17.01.2011
09:40
Kad un kā tiks risināts jautājums par kadastrā ievietotajām z.v. "ar kļūdu"?
 
333
17.01.2011
09:50
Konkrets gadijums: ZIP saņemts atteikums no VZD ka lieta nav viena paraksta...iesniedzot otu reizi uzzinu ka darbiniece ir 2nedelu atvalinājumā..un lieta vienkarsi metajas uz galda...protams 3ned termins no VZD puses tiek ļoti konkreti ieverots...Kādi būtu komentāri?
 
Nr.4
17.01.2011
11:05
1)Kadastra INŽENIERIS. Labs, skanīgas amats.Jautājums:
vai amata nosaukumā INŽENIERIS ir tas pats, kas augstskolā iegūtā kvalifikācija? Vai kāds tā vienkārši ir piešķīris šo skanīgo nosaukumu. Jeb precizējot jautājumu-vai VISIEM kadastra inženieriem tiešām ir augstskolā iegūta kvalifikācija-INŽENIERIS?
2)Sertifikācijas noteikumos liels akcents ir likts uz izglītību. Cik nu zinu tur savu artavu pielika arī LMB. Nu nevar tak mērīt parasti ļautiņi ar vidējo izglītību... Jautājums: Bet vai kontrolēt un pārbaudīt sertificētos mērniekus, kam ir gan izglītība, gan sertifikāts var vienkāršie ļautiņi BEZ sertifikāta, BEZ pieredzes (nu reti kurš kontrolieris ir teodolītu redzējis darbībā), BEZ speciālās izglītības?
 
111
17.01.2011
11:33
par jaut Nr.4
CIK Kadastra INŽENIERI var parbaudit KR lieta ievietotos uzmērijuma datus un atbalsta punktus? Kaut vai tik daudz lai saprastu ka papiri atiecas uz lietu un mernieks nav sacis merit no divam priedem???
Vai parbaude notiek pec tabulas IR NAV NEATIECAS???
 
visiem!
17.01.2011
12:40


Profesija- Inženieris (Speciālists ar augstāko tehnisko izglītību).
 
Nr.5
17.01.2011
14:32
Cenrādis. Laba lieta, tikai vai pirms grozījumu veikšanas tiek veikta kalkulācija par to, kā cenrādis ietekmēs mērķauditoriju (konkrēti-mazos uzņēmumus, sertificētās personas). Vai ar šī gada grozījumiem ir izpildīti visi LR likuma "Valsts pārvaldes iekārtas likums" 10. panta "valsts pārvaldes principi" 3,4,5,6 daļas nosacījumi?
 
Nr.6
17.01.2011
15:22
Kāpēc netika ņemts vērā LKGA viedoklis par cenu samazinājumu?Kāpēc nespējot vienoties ar LKGA aizmuguriski apstiprināja VZD cenrādi?
 
Jaut. par cenrādi kadastrs -izpildmērījumiem
17.01.2011
15:37
1)Vai kadastru obligāti ir nepieciešams pieprasīt un skaņot komunikāciju izpildmērījumiem? Jo komunikāciju izbūvi pārbauda pret projektu, kurš gatavots uz saskaņotu topogrāfiju un kadastru.
2)Kāpēc izpildmērījumiem kadastra cena ir neadvekāti dārgāka kā topogrāfijai. Piemēram vienam un tam pašam objektam 1km garai trasei topogrāfija plat. vidēji 15m , platība ir 1,5ha. Kadastra skaņošanas topogrāfijai cena bija Ls7,90, bet tieši šim pašam gabalam kadastra skaņošana komunikācijas izpildmērījumam Ls 27?
3)Kāpēc kadastra skaņošanas ierobežojošā summa topogrāfijai ir Ls35, bet izpildmērījumiem Ls 50?
Zinot vēsturi, ieteiktu kadastra pieprasīšanu un skaņošanu izpildmērījumiem vai nu 5* palētināt, vai vispār no tās atteikties!
 
Nr.7
17.01.2011
15:50
Priekšlikums. Lai labāk būtu īstenojama LR likuma "Valsts pārvaldes iekārtas likums" 10.panta 5. daļa no VZD puses, priekšlikums ir izskatīt jautājumu par samaksas nepiemērošanu Atteikuma gadījumā. Paskaidroju. Ja samaksa netiek piemērota, tad
1)tiek ievēroti pieminētā likuma 10.panta 3.daļas principi
2)netiek pārkāpti pieminētā likuma 10.panta 4.daļas principi
u.t.t.
respektīvi, mērnieku valodā runājot, visiem vieni nosacījumi :)
Lūdzu Baklānes kundzes komentāru.
 
Komentēt priekšlikumu
17.01.2011
15:54
Vai VZD finansu modelī var ieviest šādus principus? VZD(kadastra) pamatuzturēšanas izmaksas vajadzētu nosegt ar attiecīgu % no ikgadējā zemes nodokli, ko maksā zemes īpašnieki. Viņiem jāmaksā par savu īpašuma robežu drošību, bet citiem nodokļu maksātājiem, kuriem nav īpašumu to nevajadzētu darīt! Par zemesgabalu uzmērīšanu, sadali VZD nodevām vajadzētu būt atbilstoši padarītam darbam (reāli darbinieka patērētam laikam). Savukārt kadastra informācijas izsniegšana t.sk. topogrāfijām, izpildmērījumiem un dāžādiem karšu materiāliem ir jābūt par simbolisku izmaksu. Jo šī informācija izniegšana kalpo, kā zemes īpašnieku interešu ievērōšana. Faila nosūtīšana, nav īpaši atkarīga no tā lieluma (vai tas it 0.1mgb, vai 3mgb) un tai cenai īpaši nevajadzētu atšķiries. Tāpēc datu, kadastra informācijas izniegšana nevajadzētu būt atkarīga ļoti no platības.
 
Nr.8
20.01.2011
12:21
Kapēc VZD nesūta savas vēstules pa tiešo mērniekiem, ar kuriem ir līgums par datu apmaiņu, bet sūta tikai mērnieku biedrībai un asociācijai? Kā tādā gadījumā jaunumus var uzzināt mērnieki, kas nav nevienā no šīm organizācijām? Mērnieki taču ir VZD klienti, bet par jauniem iesniegumiem uzzin no trešajām personām.
 
Ko nu
21.01.2011
14:46
Vai kāds zemes ierīkotājs ir šogad iesniedzis VZD ZIPu? Kā praktiski notiek "kadastra saskaņošana"? Un kā skaņo, ja nesakrīt ar kadastru? Priekš kam tādā gadījumā būtu nepieciešams pieteikt telpiskos datus?
 
zemes ierīk.
21.01.2011
15:50
to ko nu
..šogad iesniedzu. Zīmēju uz zemes robežu plāna pamata, kadastra telpiskie dati nedaudz atšķīrās, VZD tos nepieprasīju,iesniegumā par atzinuma sniegšanu vilku ķeksi, ka inform. nav pieprasīta. Projektu saskaņoja elektroniski un atsūtīja uz e pastu!
 
Jancis
22.01.2011
08:12
Ļoti labi pastrādājām. Domāju, ka Ikars varēs labi sagatavoties intervijai. Ar nepacietību gaidīsim pilnvērtīgas atbildes.
 
visiem
23.01.2011
13:16
Lieliski!
Kaut nu atbildes būtu konkrēti par "lietu", nevis kārtējā vispārīga parunāšanās!
Veiksmi intervētājam!
Gaidām publikāciju mājaslapā!
 
Nr.9
23.01.2011
14:02
Vai VZD ir ieinteresēts, lai būtu kvalitatīvi kadastra telpiskie dati?
Ja atbilde ir JĀ, tad jautājums Nr.10
Vai, lai iegūtu kvalitatīvus datus ir jābūt sakārtotam vietējam ģeodēziskajam tīklam.
Ja atbilde ir JĀ, tad jautājums Nr.11
Vai reālais vietējo ģeodēzisko tīklu tehniskais stāvoklis ir tik bēdīgā stāvoklī, kas prasa STEIDZAMU valsts plānveida rīcību to sakārtošanā?
Ja atbilde ir JĀ, tad jautājums Nr.12
Vai VZD būtu gatavs uzņemties iniciatīvu un virzīt šo jautājumu Ministriju līmenī, jo pēc LĢIA sapratnes vietējie tīkli mums ir sakārtoti :) un ar to spēj tikt galā pašvaldības :)
 
lūgums mērniekiem
25.01.2011
09:27
labdien ļ.c. kolēģi (mērnieki)
Lūdzu padalaties ar iespaidiem par jaunajiem KU noteikumiem (biedra Ciematnieka garadarbu)
un kā vispār tas var būt ka VZD raksta sev noteikumus - kā jums šķiet - nekautrējaties
 
25.01.2011
09:42
atbilde Nr.9

Vietējie tīkli ar ģeotelpiskā likumā iestrādātajām normām ir nodoti pašvaldībām. VZD un LGIA pa šiem 20gadiem neko nav izdarījuši un tagad veiksmīgi no problēmas atkratījušies uzkraujot to pašvaldībām. Retorisks jautājums: cik pašvaldībās ir kvalificētu speciālistu, kas ar šiem jautājumiem nodarbosies un kā turpmāk uzlabosies tīklu stāvoklis nākotnē?
 
guncam
25.01.2011
11:06

Par saistošo noteikumu Nr.14 „Par topogrāfiskās informācijas, izpildshēmu aprites kārtību Jelgavas novadā” izdošanu


Jelgavas novada pašvaldība
2010.gada 22.jūnijā

SAISTOŠIE NOTEIKUMI Nr.14
„Par topogrāfiskās informācijas, izpildshēmu, aprites kārtību Jelgavas novadā
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2020. gada maijs Arrow_right
P O T C P S S
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Šodiena 2020. gada 28. maijs

Vārda diena:

Vilhelms, Vilis
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.